נושאים חמים
 עובדים בחקלאות
 פעילות הועד
 מזג אוויר ונתוני גשם
מה באתר
 היסטוריה
 סיפורי משפחות
 מסמכים ופרוטוקולים
 גלרית תמונות
האתר
 תנאי שימוש
 מחפשים קשר משפחתי
ראשיאודותצור קשר  
חיפוש באתר
אודות
וועד החקלאי זכרון יעקב (קואופרטיב חקלאי ובוני זכרון יעקב בע"מ) הינו אגודה שיתופית  שנוסדה בשנת 1923 ומטרתה לקדם ולנהל במשותף את החקלאות ואת ענייני החקלאים בזכרון יעקב.  
ראשיתו  של הוועד באותן משפחות חלוצים, בוני ומייסדי זכרון יעקב. מאז ועד היום נשמר הרצף. רבים מחברי הוועד וכל חברי ההנהלה הנוכחית הינם צאצאי אותן המשפחות - דור שלישי, רביעי  וחמישי לחקלאים בארץ ישראל.
 
פעילותו של הוועד החקלאי מתמקדת בדיון ומציאת פתרונות מול הרשויות, המקומית והממלכתית בנושאים שונים. הנושאים שעל הפרק, נשארו רלוונטיים מאז: קרקע, מים, ידיים עובדות, שמירה ובטחון, וכן טיפול ברכוש ונכסים משותפים.
 
הוועד מעורב בנושאים אלו, אם כסיוע לחקלאי הפרטי, אם כמעורב בהחלטות מקומיות, ואם כשותף למאבקים עקרוניים ברמה הארצית. כגון השתתפות פעילה במחאת החקלאים להגדלת מכסת העובדים הזרים לחקלאות.
 
הנושאים אולי נשארו דומים, אך המציאות הישראלית השתנתה מאד. למרבה הצער איבדה החקלאות את מקומה בסדר העדיפות הלאומי. הוועד פועל ויפעל על מנת לשמר לא רק את העשייה החקלאית, כי אם את המורשת החקלאית של בוני הארץ ואת החשיבות האמיתית של תוצרת חקלאית עברית בארץ ישראל.
 
למטרה זו הוקם גם אתר זה, המספר את סיפור משפחות המייסדים. בימים אלו קורמת עור וגידים יוזמת הוועד החקלאי להקמת מוזיאון פעיל לתולדות החקלאות והחקלאים בזכרון יעקב.
 
הועד מונה כ 130 חברים. שמונה חברי ההנהלה נבחרו בפברואר 2011 ומתכנסים אחת לחודש על מנת לטפל בעניינים השוטפים מול הרשויות. הפעילות השוטפת מתקיימת בועדות שונות ביניהן: ועדת מים, ועדת נכסים, ועדת כספים, ועדת ביקורת ועוד.
 
חברי ההנהלה:
 
יו"ר - קרניאל ישראל
ס. יו"ר- זימנבודה שלומיק
פויזנר יוסף
צוקרמן שי
אפרתי יואב
גולדשטיין יצחק
וילדר אילן
צאירי אבידר
אשכנזי בני
לב רון
 
יו"ר ועדת ביקורת – סמסונוב מנור נילי
סיפורי משפחות
אשכנזי בינימין וחיה-שרה
ברקוביץ זאב ולאה
גולדשטיין יצחק וחייה
גרף יוסף שרה ואסתר
וילדר שלמה ואיטה
חמליצקי (תשבי) צבי ואלישבע
פויזנר וינשטוק
צאירי דויד יוסף ומרים
צוקרמן עזרא ואסתר
קרניאל (ובלום) מרדכי ולאה
רוזנבאום ישראל ודבורה
שכטר ישראל מרים וטובה
שפירא זאב ודבורה
היסטוריה
ראשית דבר
זמארין
הברון נחלץ לעזרה
כרמים
חקלאות בראשית ההתיישבות
תולדות ההתארגנות החקלאית
נושאים חמים
עובדים בחקלאות
פעילות הועד
מזג אוויר ונתוני גשם